Jestem radcą prawnym i tłumaczem przysięgłym języka francuskiego.
 

Wychowałam się we Francji, gdzie mieszkałam od 2. roku życia do ukończenia liceum. Od 1998 roku mieszkam i pracuję w Polsce. Styczność z językami polskim i francuskim miałam od urodzenia dzięki czemu jestem w pełni dwujęzyczna.

 

Na co dzień pracuję jako prawnik w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie. Jednocześnie prowadzę działalność jako tłumacz języka francuskiego, w tym w szczególności w zakresie tłumaczeń tekstów prawniczych.

 

Doświadczenie zawodowe jako tłumacz zdobywałam współpracując ze studiem „Start International Polska”, dla którego tłumaczyłam filmy dokumentalne a następnie z francuską kancelarią prawną Gide Loyrette Nouel w Warszawie, gdzie pracowałam na stanowisku korektora francuskich tekstów prawniczych (proofreader) i tłumacza.

 

 

 

Posiadam wykształcenie prawnicze w zakresie prawa polskiego (dyplom magistra prawa Uniwersytetu Warszawskiego), prawa francuskiego (dyplom DESS w zakresie prawa francuskiego i europejskiego Uniwersytetu w Poitiers). Ponadto, w 2012 roku ukończyłam Interdyscyplinarne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Od lipca 2014 r. jestem wpisana na listę tłumaczy przysięgłych przy Ministrze Sprawiedliwości.

 

Zapraszam do współpracy.

AGNIESZKA PIETRASIEWICZ

Tłumacz przysięgły języka francuskiego

 

 

 Telefon: +48 501 024 144 

agnes.pietrasiewicz@gmail.com